Reference #4
- Web ilustrátorky Veroniky BALCAROVÉ

Záměr

V březnu 2024 mě "náhoda" svedla dohromady s ilustrátorkou dětských knih a omalovánek, která bydlí kousek ode mě a se kterou jsem se už dlouho toužila poznat. Veronika naše "náhodné" setkání brala jako impulz k tomu nechat si udělat nové webové stránky, protože ty 10 let staré už nebyly aktuální, ani se nezobrazovaly správně na mobilních zařízeních.

Sešly jsme se osobně a probraly požadavky na web a cenovou představu. Díky povídání jsme si ujasnily, že si rozumíme i po lidské stránce. Také bylo podstatné, abychom to zvládly i za krátkou dobu 1 měsíce, aby vše bylo dokončeno před její plánovanou výstavou v Brně.

Realizace

Po technické stránce měla Veronika tato očekávání a požadavky na funkce webu:

  • vizitka s portfoliem její současné tvorby (galerie různě uspořádaných fotek ilustrací a další související tvorby) responzivní i na mobilních zařízeních
  • animovaná úvodní stránka - hravá a dětská jako její tvorba
  • převod webu ze stávající vlastní domény (hosting původního webu na WP)
  • rozpočet na tvorbu webu do 10 tis. Kč a nízké náklady na provoz webu
  • možnost si sama doplňovat novinky a galerie portfolia na webu v budoucnu

Animace webu

Jako rozhodující požadavek pro mě byla animace webu. Věděla jsem, že možnosti animace v redakčním systému Webnode.cz nejsou moc velké (ve verzi zdarma nejsou vůbec, v nejlevnějším tarifu je možné vložit animovaný GIF, nebo přes HTML element vložit javascriptovou animaci). Všechny ostatní prvky a jejich pohyblivost vychází z vlastností šablony.

Nejprve jsem oslovila kolegu, který dělá weby na WordPressových šablonách a zjišťovala jsem jeho ceny. I při použití té nejjednodušší šablony bychom se však do rozpočtu nevešly.

Proto jsem Veronice navrhla vytvoření webu na Webnode, kde animaci zajistíme animovaným obrázkem v úvodu hlavní stránky webu. Dál pro mě bylo rozhodující vybrat vhodnou šablonu a soustředit se na správné zobrazení v mobilu.

Veronika si grafickou podobu navrhla sama

Úsporou mého času určitě bylo to, že si Veronika podobu webu a jeho grafických prvků navrhla sama: animovaný obrázek i obrázky vedoucí na jednotlivé kategorie portfolia. Obrázky mi poslala ve formátu Photoshopu, ve kterém také pracuji. Mohla jsem je tedy vhodně oříznout a sjednotit.

Celkem jsem na realizaci webu odpracovala 22 hodin.

Reference

Mám z nových webových stránek velikou radost!😍!
Opravdu jsem ráda, že mě cesty zavedly k Martině, která mi stránky nápaditě a pečlivě připravila. A musím říct, že i komunikace s ní byla naprosto super.
Tak ještě jednou moc moc děkuji!🥰❤🙏
Veronika Balcarováveronika-balcarova.cz